Nosab Tabela

Açık Hava Reklamcılığı

Profosyonel Ekip

Dijital Baskı

Teknoloji ve İnovasyon

Cnc Kesim Hizmetleri

7/24 İletişim

Nosap Tabela

Nosap Tabela

 

Totem tabela, bir direk ve bir üst kasetten oluşan ve işletmeler tarafından farkındalık yaratmak amacıyla kullanılan bir reklam türüdür. Önden açık alanlarda, yol ve sokak kenarlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Totem tabela direğinin ve kasetin boyutu, hedef bölge ile kurulacak alanın konumu arasındaki mesafeye bağlıdır.

 

Tespiti yapan Bursa Nilüfer Baskıcılık uzmanlarının tespitlerine  ve tüketicilerin yargılarına göre totem tabelalar ışıklı veya ışıksız olabilir. Kullanılan aydınlatma malzemesi led veya floresan olabilir. Benzer şekilde, kaset karanlık bırakılabilir veya aydınlatmak için spot ışıkları kullanılabilir.

 

Totem tabela kasetinin şeklini etkileyecek tek faktör ele alınacak cephe sayısıdır. Tek cephe seçilirse dikilecek totemin cephesi o cepheyi doğrudan karşılamalıdır. Birbirine zıt iki cephe varsa, tek bir kaset iki tarafı göstermeli ve aydınlatma buna göre ayarlanmalıdır. Üç kenar belirlenmesi gerekiyorsa, üçgen kaseti üçgen şeklinde yapmak daha kesindir.

 

Totem tabelasını oluştururken güvenlik en önemli öncelik olmalıdır ve kazılacak derinlik, toprak yapısı, elektrik direkleri arasındaki mesafe, kullanılacak flanş ve borunun hesabı bir profesyonel tarafından yapılmalıdır. Bursa Nilüfer Baskıcılık tüm bu koşulları karşılamaktadır.

 

Totem işareti, Kızılderililer tarafından Amerika’da kullanılan kutsal totem plakalarının adını almıştır. Totemlerde kullanılan ‘T’ şekli esin kaynağı olmuştur ve o zamandan beri korunmuştur.

 

Totem Tabelalar genellikle açık alanlarda, eyaletler arası otoyollarda ve sokak kenarlarında bulunan, mesafeye göre değişebilen bir reklam çeşididir.

Bu yanıp sönen işaretler, ofisler, hükümet binaları ve büyük perakende alışveriş merkezleri gibi ortamlarda tespit edilmek üzere tasarlanmıştır.

 

Totem Tabelanın yeri dikkatli seçilmelidir. Uzunluğu, boyutu ve küçüklüğü, konumu tarafından belirlenmeli ve parametrelere uyacak şekilde oluşturulmalıdır.

Alanı güçlendirmek için beton dökülmelidir.

Bir fırtına anında tabelanın çökmemesi için tabelanın iskeletinde dayanıklı ve yeterli malzeme kullanılmalıdır.

 

Totem Tabelaların Faydaları

 

Totem İşaretleri büyük ve gösterişlidir ve uzaktan görülebilirler. Açık alanda bir firmanın marka bilinirliğini başarılı bir şekilde oluşturan bu tabelalar, müşterilerin dikkatini çekmekte ve firmaya yönlendirmektedir. Şehir merkezinin dışındaki bölgelerde veya yol kenarlarında çekici renklerle yapılan reklam çalışmaları son derece etkileyicidir. İlk maliyetleri maliyetli görünse de uzun vadede son derece karlı uygulamalardır. İyi tasarlanmış bir Totem, ürünün kalitesini de gösterir. Bu olağanüstü şaheserlerin tasarımları, müşterinin merakını etkilemekte ve cezbetmekte asla başarısız olmaz. Bu tabela şekli, bir ürün satıyorsanız veya bir hizmet sunuyorsanız, reklam açısından oldukça kullanışlıdır.

Hemen Ara