Görükle Tabela

Açık Hava Reklamcılığı

Profosyonel Ekip

Dijital Baskı

Teknoloji ve İnovasyon

Cnc Kesim Hizmetleri

7/24 İletişim

Görükle tabela

 

Kompozit malzeme, en az iki farklı malzemenin makro boyutlarda birleştirilmesiyle oluşturulan yeni bir malzemedir. Kompozit imalatının amacı, kendi başına kabul edilemeyen ve birbiri içinde çözünmeyen malzemelere yeni özellikler ekleyerek kullanım amacına uygun nitelikler kazandırmaktır. (Örneğin, güç, hafiflik, esneklik ve satın alınabilirlik.)

 

Kompozit malzemelerin birincil yapısını iki bileşen oluşturur.

 

Matris Maddesi (Polimer, metal ve metal alaşımı, seramik esaslı malzemeler)

Takviye Malzemesi (Çelik, karbür, aramid, naylon vb.)

Kompozitlere mukavemet kazandırmak için sert ve kırılgan takviye malzemeleri kullanılır. Kompozitin tokluğu ve sünekliği matris malzemeleri tarafından sağlanır. Matris maddesi ayrıca bileşenlerin birbirine bağlanmasından da sorumludur. Kompozit malzemenin uygulama aralığı, büyük gücü ve hafifliği nedeniyle geniştir. Kompozit panel, polietilenin (bir plastik türü) iki yüzeyinin alüminyum levhalarla kaplanmasıyla yapılan yapı malzemesi türüdür. Bina dış cephelerinde dekorasyon ve dayanıklılık için genellikle kompozit paneller kullanılmaktadır. Bununla birlikte, son yıllarda tabela yapımında kullanım oranı istikrarlı bir şekilde artmaktadır. Üreticiye bağlı olarak, kompozit paneller çeşitli renklerde gelir. Elbette en popüler tonlar siyah, beyaz, kırmızı, antrasit grisi ve laciverttir. Ahşap desenli kompozit, temel renk tonlarının yanı sıra en popüler kompozit çeşitlerinden biridir.

 

Bursa Nilüfer’deki Çoğu bina, bu temel tabela seçenekleriyle çağdaş görünüyor. Alüminyum kompozitler hem iç hem de dış yüzeylerde kullanılabilmeleri nedeniyle kompozit tabelalarda tercih edilmektedir. Görüntü bu yaklaşımla moda hale getirildi. Bu paneller son yıllarda tabela sektöründe giderek daha popüler hale geldi. Uzun ömürlü tabelaların devreye girmesi ile tercih edilen tabelaların sayısı her geçen gün artmaktadır. Alüminyum bazlı panel levhalar genellikle satın alınabilir.

 

İyi tasarlanmış kompozit tabela, binanın cephesi ile iyi uyum sağlar.

Kompozit dış cephe kaplaması uzun ömürlü ve dayanıklı bir malzemedir. Bu tabelalar, dayanıklılıkları, kullanım ömürleri ve geniş uygulama alanları nedeniyle dış mekan reklam ürünlerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

Diğer malzemelere göre daha düşük bir yoğunluğa sahiptir.

Malzemenin işlenmesi kolaydır ve yapısı gereği pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Bununla birlikte, darbelere son derece dayanıklıdır.

Temiz tutmak ve bakımı kolaydır.

Tasarım ve renk açısından geniş bir uygulama alanına sahiptir.

İsteğe ve ihtiyaca göre ışıklı veya ışıksız kompozit tabela oluşturulabilir. Kompozit tabela maliyeti, fiyatlandırmadan ziyade tabelanın tasarımı ve boyutuna göre belirlenir.

 

Çeşitli tasarımlarda uzun ömürlü ve uygun maliyetli kompozit tabelalar için Bursa Nilüfer Tabela tecrübeli ve profesyonel ekibine güvenebilirsiniz. Kompozit tabela projelerimize bir göz atmanızı öneririz.

 

Hemen Ara