Fethiye Tabela

Açık Hava Reklamcılığı

Profosyonel Ekip

Dijital Baskı

Teknoloji ve İnovasyon

Cnc Kesim Hizmetleri

7/24 İletişim

Fethiye tabela

 

Vinil gerdirme tabela,Bursa Nilüfer Tabela’da dijital baskı teknolojisi kullanılarak üretilen vinilin (tente) profil şase üzerine her yönden gerdirilmesi ve önceden hazırlanmış ve aydınlatma tertibatı içeren alüminyum kasa üzerine mühürlenmesi ile yapılmaktadır.

 

Profil şase üzerine gerdirildikten sonra çerçeve üzerine vinil gergi tabela takılarak ışıklı tabela olarak kullanılabilir veya direk ışıksız olarak monte edilebilir.

Maliyet açısından, kasa montajı ve doğal olarak aydınlatılmamış varyant daha ucuzdur.

 

VİNİL TABLODA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

1-) Işıklı ve ışıksız tabelalarda kullanılan vinilin (tente) ayrı ayrı kullanıldığına dikkat edilmelidir. Aydınlatmalı vinil gerdirme işaretleri, ışıklı tabelalarla uyumlu vinil gerektirir. Işıklı vinil tabelalar için ışıklı vinil tabelaların kullanılması paradan tasarruf sağlayabilir, ancak yeterli ışık sağlamayabilir.

 

2-) Vinilin ağırlığı, esnemeye karşı dayanıklı olması ve uzun yıllar dayanabilmesi için tabela boyutuna uygun seçilmelidir.

 

Hazırlanan demir karkas su kontra (ahşap) ile sabitlenir. Bu su düzeni, seçtiğiniz demir profille aynı genişlikte olmalıdır. Yani 40 mm. 10 inçlik bir demir profil kullandıysanız, 40 mm genişliğinde su kontrası kullanmanız gerekir. Su kontra maddesi ahşap bir üründür. Yağmurdan ıslandığında tüm ahşap malzemelerde yaygın olan şişme olmaması, bu ürünün ayırt edici bir özelliğidir. Şişlik olmadığı için zımba telleri tahtadan çıkmaz. Normal bir ahşap çıta üzerinde Vinyl gererken, çıta suyla temas ettiğinde genişler ve zımbalar düşer.

 

Aparat Gerdirme Tekniği, Allen halkaları, alüminyum ayaklar ve alüminyum dişli kullanımını içeren bir germe tekniğidir. Üretim maliyeti, delme işleminden daha fazladır. Maliyetinin yüksek olmasının ana nedeni, son derece karmaşık ve üretilmesinin zaman alıcı olmasıdır. Ancak dayanıklılık açısından en güvenilir germe tekniğidir.

 

Vinil tabela hafif olduğu için düzgün bir şekilde kurulmadığında herkesi aldatacaktır. Geminin arkasından ya da yanından gelen rüzgar onu çekmeye yetebilir… Özetle, bir vinil levha bile duvarı yalayan bir esintinin dönüş noktasına varır. kaldırır, kurulumun dikkatli bir şekilde planlanması gerekir. Arkasında ve çevresinde tüm makul önlemleri almalısınız. Bir günde üretilebilecek en pratik tabela vinildir. 4 saat sonra baskı makinesine verilen vinil kurumuş ve streçlenmeye hazır hale gelmiştir; bu arada profil çerçeve yapılmış ve çıtalar sabitlenmiştir. Gerdirme işlemi tamamlandığında proje montaja hazır hale gelir. Montajı da basit ise iş sürgüsü bu tabelayı tek bir şerit masrafı ile değiştirecek ve  paranız Bursa Nilüfer Tabela tarafından size iade edilecektir. Mazeret yok; baskı kusursuzsa, herhangi bir sorun olmayacaktır…

 

 

Hemen Ara